Bez kategorii

Fashion Week Poland '8 part 1

29 kwietnia 2013
Photos by Tiger in the Flowers

Długo zastanawiałam się jak ubrać moje myśli w zdania. Bardzo trudno jest oddać charakter i atmosferę Fashion Week w kilku zdaniach.
Z jednej strony możemy brać udział w pokazach mody zdolnych polskich projektantów i podziwiać ich dopracowane i inspirujące kolekcje, spotykamy artystów i designerów przedstawiających swoje produkty w Showroomie, a z drugiej, spotykamy odbiorców i uczestników, którzy są bardzo zróżnicowani. Są więc osoby, które przychodzą zobaczyć nowe trendy, gdyż jest to część ich pracy,  są dziennikarze, pasjonaci mody, którzy chłoną wszystko, starając się zapamiętać i uchwycić jak najwięcej, i są wreszcie osoby, które pragną zaprezentować i wypromować wyłącznie siebie.
Mieszanka wszystkich stylów i osobowości tworzy unikalny klimat i na długo pozostaje w pamięci.
Jako, że udało mi się zrobić dużo zdjęć, które i tak z bólem musiałam wyselekcjonować, postanowiłam podzielić relację na trzy części: osobną relację z piątku, soboty i niedzieli.
Oczywiście niemożliwością jest opisanie wszystkich wydarzeń i pokazów, więc zaprezentuje pokrótce tylko te, które najbardziej przypadły mi do gustu.
PIĄTEK 19.04.2013
Bardzo podobał mi się pokaz Tomaotomo by Tomasz Olejniczak, który pokazał kolekcję ubrań z dodatkami futer, skór i koronek, jak np czerwona suknia ze lśniącego materiału z futrzanymi wstawkami wzdłuż ramion, na zdjęciu poniżej.

Kolejną interesującą kolekcję zaprezentowała Monika Ptaszek. Pokaz, któremu towarzyszyła mrożąca krew z żyłach muzyka prezentował męskie, trochę dekadenckie ubrania.
Ciekawy pokaz zaprezentowała również marka Mohito. To połączenie klasycznych strojów w czarno-białych barwach, geometrycznych wzorów, cekinów, pepitki i pikowanych, lakierowanych skór. Wielu projektantów zaprezentowało w swoich kolekcjach dodatki kobaltowe, co nieco urozmaiciło wszystkie odcienie szarości i brązu.

W Showroomie – miejscu, gdzie można było kupić ubrania i akcesoria, spotkałam Anię ze szkoły makijażu. Opowiedziała mi o swoich wcześniejszych doświadczeniach z Fashion Week i podzieliła się kilkoma wskazówkami dotyczącymi makijażu. Na stoisku chętni mogli zrobić sobie manicure, makijaż lub ułożyć włosy, a wszystko to wykonywane przez uczniów szkoły.

Część druga już niebawem !

You Might Also Like